Naujienos

Artėja gimtadienis? Vertėtų atlikti organizmo disbalanso tyrimą

By 2018-03-04 birželio 12th, 2018 No Comments
Kodėl naudinga atlikti kraujo tyrimus prieš gimtadienį

Ar kada atkreipėte dėmesį, kad artinantis gimtadienio dienai jaučiatės „kitaip“, galbūt tampate nervingesnis, emocingesnis, iškyla egzistenciniai klausimai? Jei taip, tuomet gydytojai pataria iš anksto pasirūpinti savo sveikata ir atlikti reikiamus kraujo tyrimus.

Pagalvokite, galbūt jums ar jūsų aplinkoje esančiam žmogui buvo nustatytas kažkoks sveikatos sutrikimas – liga, būtent šiuo laikotarpiu ar netrukus tuoj pat po gimtadienio. Sutapimas? Tikrai ne, įsitikinusi gydytoja endokrinologė Jūratė Antanavičiėnė, kuri teigia, kad tai ganėtinai natūralus procesas.

Gimtadienio laikotarpiu vyksta hormonų atsinaujinimas

Gydytoja tvirtina, kad kiekvieno mūsų organizme yra taip vadinamas „biologinis laikrodis“, kuris artėjant gimtadienio laikotarpiui, ruošiasi tam tikriems pokyčiams.

„Artėjant gimtadieniui, vyksta hormonų atsinaujinimas, kurio įprastai nejaučiame. Jei fiziologiniai virsmai praeina be trukdžių, toliau ramiai gyvename be rimtesnių sveikatos problemų. Esant kažkokiam sutrikimui, jis gali paryškėti, atsirasti simptomai, dėl kurių kreipiamės į gydytoją – gali būti diagnozuojama liga. Taip yra todėl, kad organizmas, vykstant cikliniams hormonų virsmams, nesugebėjo tinkamai prisitaikyti, atsirado disbalansas, kuris sąlygojo ligos išsivystymą“, – sako J. Antanavičienė.

Verta atlikti organizmo disbalanso tyrimą 

„Kraujoanalize.lt“ laboratorijos pacientus konsultuojanti gydytoja J. Antanavičienė teigia, kad jeigu jums gimtadienis nėra vien smagi šventė ir kasmet kamuojatės nuo ligų ar padidėjusio jautrumo, galbūt vertėtų atlikti organizmo disbalanso tyrimą.

„Savo pacientams, kurie susiduria artėjant gimtadieniui su ligomis ar padidėjusiu nervingumu ir kitais organizmo disbalansą signalizuojančiais rodikliais, patariu pasidaryti organizmo disbalanso tyrimą, kuris padeda įvertinti ne tik kiekybinius (skaitines kraujo tyrimų reikšmes), tačiau ir kokybinius pokyčius ląsteliniame lygmenyje. Tai leidžia atpažinti ar įtarti ligą, jai dar neprasidėjus, atstačius organizmo balansą, išvengti sutrikimo“, – sako gydytoja endokrinologė J. Antanavičienė.

Iš plataus kraujo rodiklių spektro atliekamas organizmo disbalanso tyrimas išsamiai atskleidžia hormonų bei nervų sistemų pusiausvyros sutrikimus, kurie yra pirminė daugelio ligų bei blogos savijautos priežastis. Šis tyrimas padeda matyti, kaip hormonai veikia organizme. Jis atspindi visą organizmo būklę ir jo veikimą. Taip pat šis tyrimas turi būti išsamiai įvertintas  gydytojo.

Plačiau apie organizmo disbalanso tyrimą galite pasiskaityti čia.