Naujienos

Vaikams skirta tyrimų programa

Artėjančių naujų mokslo metų pradžios proga norime savo mažiesiems laboratorijos lankytojams pasiūlyti naują, tik vaikams skirtą tyrimų programą, kuri su didesniu pasitikėjimu padės sugrįžti į mokyklą.

Vaikams, nesant jokių specifinių simptomų, gydytojai rekomenduoja atlikti optimalų tyrimų rinkinį, kuriuo siekiama padėti vaikams formuoti sveikos gyvensenos, mitybos ir aktyvumo įpročius. Programos kaina iki 2018 m. spalio 1 d. – tik 27 eurai!*

Programoje atliekamas Bendro kraujo tyrimas apžvelgia kraujo forminių elementų pasiskirstymą ir padeda įtarti besivystančią anemiją – mažakraujystę. Vaikų tarpe dažniausiai pasitaiko geležies stokos anemija, kurios metu sumažėja hemoglobino kiekis, pakinta MCV, MCH ir kiti kraujo formulės rodikliai. Todėl siekiant tiksliai įvertinti geležies atsargas organizme, į programą įtraukėme biocheminį kraujo rodiklį – feritiną. Feritinas kur kas pranašesnis žymuo nei serumo geležies koncentracija, kadangi objektyviai atspindi geležies atsargas organizme. Jei nustatoma normali feritino koncentracija – geležies stokos anemija yra atmetama ir ieškoma kitų priežasčių.

Kasdieniniame racione tėvai savo vaikams siekia pateikti produktus, kurie praturtinti įvairiais vitaminais, mikroelementais, tačiau svarbu sekti ir kiek vitaminų, mikroelementų vaikas gauna, kad nebūtų nei per daug, nei per mažai. Todėl į vaikams skirtą programą įtraukėme pačius svarbiausius mikroelementus – kalį, magnį. Normaliam vaikų vystymuisi ypatingai svarbus jonizuotas kalcis ir vitaminas D, todėl programoje siūlome atlikti ir šiuos tyrimus. Jonizuotas kalcis – tai aktyvioji kalcio dalis ir atspindi, kokia kalcio dalis panaudojama organizme vykstančiuose procesuose, – nervų funkcijos palaikyme, krešėjimo ir endokrininės sistemos homeostazėje. Kadangi kalcio apykaita susijusi su vitamino D koncentracija organizme – būtina tirti ir šio ypač svarbaus vitamino kiekį, -neretai blogos nuotaikos priežastis būtent ir yra susijusi su vitamino nepakankamumu mažųjų tarpe.

Tam, kad programa apimtų kuo platesnį mažojo paciento ištyrimą, įtraukėme ir kepenų, inkstų funkcijos rodiklius – kreatininą, bendrą bilirubiną. Siekiant žengti pirmą žingsnį link kepenų ligų diagnostikos, bendro bilirubino tyrimas yra puiki pradžia,- rodiklis padeda nustatyti esantį kepenų ląstelių pažeidimą, helmintus – parazitines kirmeles, virusinį hepatitą, Gilbert ligą. Kreatininas savo ruoštu yra inkstų funkcijos rodiklis, ir jo kiekis kraujyje pakinta tuomet, kai išsenka inkstų funkciniai rezervuarai, tai geras inkstų nepakankamumo tyrimas. O siekiant anksti diagnozuoti gliukozės apykaitos sutrikimus, nepamiršome įtraukti gliukozės kraujo plazmoje tyrimo. Esant prediabetinėms ir diabetinėms būklėms, pasireiškia tokie nežymūs simptomai, kaip troškulys, dažnas šlapinimasis, prakaitavimas ir kt.

Tikimės, kad mūsų sudarytos programos rezultatai padės jauniesiems mūsų lankytojams bei jų tėveliams jaustis labiau užtikrintiems savo sveikata!

Tyrimus galima atlikti kraujoanalize.lt procedūriniame, esančiame adresu Savanorių pr. 137, Kaunas.

*Vaikų tyrimų programos vertė ne akcijos metu – 39,50 euro. Kraujo paėmimo paslauga – 2 eurai.