Naujienos

Slenka plaukai, lūžinėja nagai, jaučiate nuovargį? Atlikite organizmo disbalanso tyrimą!

By 2018-09-06 rugsėjo 24th, 2018 No Comments

Slenka plaukai, lūžinėja nagai, sunku keltis ryte, bendras nuovargis, mieguistumas. Tai labai dažni simptomai su kuriais gyvena arba susigyvena, daugelis žmonių. Tai yra labai nespecifiniai nusiskundimai, kuriuos įvedus į google paiešką galima rasti prie tokių ligų kaip skydliaukės funkcijos nepakankamumas, autoimuninės ligos ir net vėžys. Dažnai ieškant priežasties ir nuodugniai ištyrus žmogų, visi rodikliai yra normos ribose ir savijautos pablogėjimas nurašomas sezoninei “avitamonizei” ir nervams.

Tačiau norint turėti gerą gyvenimo kokybę bei išlikti sveikam tokius simptomus nereikėtų nurašyti ir jų atmesti. Nes tai mūsų kūnas kalba su mumis ir sako, jog kažkas negerai. Tokie “menkniekiai” byloja apie beprasidedantį organizmo disbalansą ir gresiančias ateityje ligas. Kai tik jie atsiranda yra laikas imtis veiksmų. Nes jei mes negirdime, ką kūnas sako pašnabždomis, sulauksime “rėkimo”.

Tokie nespecifiniai simptomai rodo, jog mūsų kūnas nebesugeba adaptuotis, prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos bei mūsų vidaus sąlygų, pavyzdžiui, sezonų kaita, orų kaita, dažni skrydžiai, mūsų pačių vidiniai gyvenimo ciklai (lytinis brendimas, menopauzė) bei stresas klasikine jo prasme. Tam tikrą laiką organizmas gali išbūti tokioje disadaptacijos stadijoje ir netgi sukurti sau kompensacijos mechanizmus. Tačiau ilgainiui kompensacijos išsenka ir prasideda liga.

Paimkime “paprastą” nuovargį. Priklausomai nuo pobūdžio, jis gali byloti apie keletą problemų arba jos visos gali būti kartu – skydliaukės funkcijos nepakankamumas, antinksčių nuovargis, cukraus apykaitos sutrikimai, oksidacijos (deguonies audiniuose) stoka. Tačiau jei įprasti kraujo tyrimai nieko nerodo, bet nuovargis vis tiek yra, kaip žinoti, kokios taktikos imtis, nuo ko pradėti, kad pasijusti geriau?

Įprastai taikomi kraujo tyrimai rodo sutrikimą, kai disbalansas jau tampa pakankamai gilus ir mes pasiekiame ligos stadiją. Tačiau galbūt dar iki tų pokyčių kraujyje galima buvo pastebėti nedidelį eozinofilų, o gal limfocitų padidėjimą, arba skydliaukės hormonas TTH buvo arti viršutinės normos ribos. O gal neutrofilai sumažėjo.

Mūsų kūne viskas turi būti savitame balanse, tam tikrame santykyje. Todėl ir kraujo rodiklius būtina vertinti santykyje su kitais rodikliais (ir be abejo santykyje su pačiu pacientu, atsižvelgiant į jo individualumą, savitumą, nes juk negalime “gydyti” tiesiog tyrimų).

Organizmo disbalanso tyrimas – tai būdas sužinoti, kokioje būsenoje yra mūsų kūnas. Jį atlikus, labai išsamiai sužinoma apie nervų sistemos, hormonų santykius, taip pat įvertinama medžiagų apykaita ir vyraujanti jos forma (anabolizmas ar katabolizmas), ląstelių funkcija, audinių deguonies sunaudojimo efektyvumas bei laisvųjų radikalų aktyvumas.

Turint visus šiuos duomenis, jau galima pasirinkti individualią strategiją, kaip atsikratyti varginančių simptomų, leisti organizmui darniai funkcionuoti ir judėti sveikatos link.

Daugiau apie organizmo disbalanso tyrimą skaitykite čia

Straipsnį parašė gyd.Yuliya Asovskaja