Iš ko susideda kraujo tyrimų kaina?

Kraujo tyrimo kainą sudaro:

 • Kitos išlaidos. Tai išlaidos patalpų nuomai, komunalinėms paslaugoms, civilinės atsakomybės draudimui, rinkodarai.
 • Mėginių saugojimo ir utilizavimo kaštai. Atlikęs kraujo tyrimą laboratorijos personalas pagal numatytą tvarką saugo pirminį kraujo mėginį iki numatytos utilizavimo datos, tam naudojama šaldytuvo, šaldiklio elektros energija. Mėginiai yra infekuotos atliekos, todėl jų utilizavimas yra apibrėžtas įstatymų, o tinkamam jų sunaikinimui taip pat reikia papildomų kaštų.
 • Darbo jėgos kaštai. Laboratorijoje dirba profesionalai, užtikrinantys aukščiausią kokybę, tad darbo užmokesčio išlaidos sudaro didelę tyrimų kainos dalį. Tik patyrusi bendrosios praktikos slaugytoja gali kraują paimti nepriekaištingai. Atitinkamą kvalifikaciją turintis specialistas įvertina jūsų kraujo tyrimą – nustato, ar matavimas yra teisingas, aiškinasi galimas klaidų priežastis ir tik tada priima prietaiso išmatuotą jūsų tyrimo rezultatą.
 • Analizatoriai ir kitos priemonės. Tyrimui atlikti naudojami analizatoriai, kuriuos ypač reikia prižiūrėti, jiems reikalingi kontroliniai matavimai, prietaiso kalibracijos. Tyrimui atlikti naudojami reagentai, plovikliai, skiedikliai ir kt. priemonės.
 • Kraujo paėmimo ir ėminių paruošimo kaštai. Kraujui paimti naudojami aukščiausios kokybės mėgintuvėliai. Paėmęs kraują laboratorijos darbuotojas turi tinkamai paruošti kraujo ėminį, kurį, atsižvelgiant į tyrimą, reikia centrifuguoti (atskirti forminius kraujo elementus ar kitaip paruošti ėminį). Šiame etape ėminys jau vadinamas mėginiu.

Ką svarbu žinoti pacientui prieš kraujo tyrimus?

 • Prieš kraujo tyrimus negerti ir nevalgyti 8–14 val. (atsižvelgiant į tyrimų rūšį). Svarbu prisiminti, kad sultys, arbata, kava, ypač su cukrumi, taip pat yra maistas. Leidžiama gerti tik vandenį. Cheminė kraujo sudėtis pavalgius gali keistis net iki 50 %! Padidėja fermentų, riebalų, cukraus, baltymų kiekiai, kraujo ląstelių skaičius.
 • Likus 1–2 dienoms iki tyrimo mažiau valgyti riebaus ir kepto maisto, nevartoti alkoholio. Valandą iki tyrimo nerūkyti. Rūkymas keičia kraujo ląstelių skaičių, dydį. Taip pat didėja kai kurių fermentų, hormonų, vėžio žymenų kiekiai. Jei kraujo tyrimo atlikimo išvakarėse numatoma šventė, geriau atidėti jį 1–2 dienoms. Tiek vienkartinis, tiek lėtinis alkoholio vartojimas keičia kraujo sudėtį. Atsižvelgiant į tyrimą, jo gali padidėti arba sumažėti.
 • Daugelio fermentų ir hormonų kiekis kraujyje įvairiu paros metu gali svyruoti, todėl šiuos tyrimus atlikti reikėtų iki 10 val. ryto. Prieš kraujo tyrimą vengti kaitinimosi saulėje, fizinio krūvio (nesportuokite) ir streso, todėl būtina nusiraminti ir pailsėti 10–15 min. Ypač tai svarbu streso hormonų tyrimui (AKTH, kortizolio, prolaktino ir kt.), nes stresas didina šių hormonų kiekį kraujyje.
 • Jei ruošiatės vartoti vaistus, tyrimus geriau atlikite prieš pradėdami juos vartoti arba praėjus 10–14 dienų po gydymosi jais. Gydymo efektyvumui nustatyti dažniausiai kraujas tiriamas praėjus 14–21 dienai po vaistų vartojimo.
 • Nepatariama atlikti kraujo tyrimų po rentgenologinių ir ultragarsinių tyrimų, masažo, refleksoterapijos arba fizioterapijos procedūrų, o prieš imant kraują PSA ir LPSA tyrimui negalima atlikti rektalinio, veloergometrinio tyrimų, biopsijos. Tiriant PSA patartina susilaikyti nuo lytinių santykių 48 val.
 • Net ir nedidelė chirurginė operacija keičia kepenų fermentų kiekius, didina baltųjų kraujo ląstelių skaičių.
 • Moterų hormoninių tyrimų rezultatams įtakos turi fiziologiniai faktoriai, susiję su menstruaciniu ciklu. Todėl ruošiantis lytinių hormonų tyrimui reikia nurodyti ciklo fazę ir tyrimus atlikti nurodytą ciklo dieną.
 • Tiriantis dėl infekcijų reikia atsižvelgti į infekcijos raidos stadiją ir imuniteto būklę. Gavus neigiamą tyrimų rezultatą dar negalima garantuoti, kad infekcijos nėra. Geriausia infekcinių ligų tyrimus atlikti praėjus 21 dienai po įtariamo užsikrėtimo, kai antikūnų gamyba būna aktyviausia.

Kaip tėvai gali padėti vaikui pasiruošti kraujo tyrimui?

Kraujo tyrimai mūsų mažiesiems dažniausiai yra labai nemaloni ir bauginanti procedūra. Ne mažiau streso apsilankymas pas gydytoją kelia ir tėveliams, kadangi dažnai nežino, kaip tinkamai paruošti savo atžalą vizitui bei padėti jo metu, kad procedūros keltų kuo mažiau streso ir ateityje jis nebijotų lankytis pas gydytoją. Todėl labai svarbu tinkamai pasiruošti dar prieš važiuojant į gydymo įstaigą.

Geriausia vaiką prie minties apie vizitą pas gydytoją pratinti pamažu, skiriant tam užtektinai laiko. Būtų puiku, jei dar namuose tėvai paprastai, suprantamais žodžiais jam paaiškintų procedūros svarbą ir būtinybę. Geriau tai daryti žaismingai, kad vaikas su tuo sietų tik geras emocijas. Jokiu būdu negalima gąsdinti, jog tai daroma dėl to, kad vaikas buvo nedrausmingas ar nusižengė, nes tai tik įbaugins jį, sukels pasipriešinimą. Jei mažylis turi mėgstamą žaislą (lėlytę, meškiuką ir pan.), žaisdami kartu su vaiku jam galite atlikti procedūrą. Žinoma, pati procedūra mažyliui gali sukelti nemalonių pojūčių, kuriuos jis gali interpretuoti kaip skausmą, todėl nepatartina meluoti, kad visiškai neskaudės. Juk tėvai mažiesiems yra autoritetas, meluodami suduosite smūgį vaiko pasitikėjimui jumis. Geriausia patiriamą jausmą prilyginti kokiam nors pažįstamam, pavyzdžiui, uodo įgėlimui.

Atvykite į procedūrinį anksčiau, skirkite laiko erdvei prisijaukinti. Rekomenduojame pratinti vaiką ne tik prie minties, bet ir užsukti į procedūrinį susipažinti su personalu iš anksto. Kad mažylis, kai ateis laikas procedūrai, jaustųsi pažįstantis tiek aplinką, tiek slaugytoją.

Vaikai jautriai reaguoja į neigiamas tėvų emocijas ir jaučia jų nusiteikimą, todėl itin reikšmingas pačių suaugusiųjų požiūris. Net jei vizitas pas gydytoją ir kelia jums įtampą, svarbu tai pripažinti, neneigti, nes vaikai viską jaučia ir tai atspindi. Geriau parodyti pavyzdį vaikui, kaip galima įveikti savo baimes. Išlikite ramūs procedūros metu, tada ir vaikas jausis ramiau bei saugiau. Ypač svarbu tiksliai vykdyti slaugytojo nurodymus procedūros metu. Dažnai nutinka taip, kad paprašius palaikyti mažylio ranką, gailėdami jo tėvai tik lengvai prilaiko. Kadangi dūrio metu suskausta, vaikas ranką pajudina ir bando ją patraukti, procedūros nepavyksta atlikti kokybiškai, todėl tenka ją kartoti dar kartą. Be to, tai gali baigtis didžiule ir spalvinga hematoma (mėlyne). Dėl šios priežasties būtinas komandinis tėvų ir medicinos personalo darbas, kai parodomas visiškas pasitikėjimas vieni kitais ir suvaldoma situacija. Kai viskas traktuojama kaip žaidimas ir tėveliai noriai įsitraukia į jį, tai gali tapti įdomus nuotykis mažajam.

Po procedūros svarbu atkreipti vaiko dėmesį, kad skausmas buvo visai nestiprus ir reikėjo kentėti labai trumpai. Būtina jį pagirti už drąsą ar bent bandymą būti drąsiam, nepaisant, jei vaikas ir verkė. Nes drąsus ne tas, kuris nebijo, o tas, kuris išdrįsta net bijodamas. Taip pat galima vaikutį pradžiuginti maža dovanėle ar mėgstamų ledų porcija.

Kraujo tyrimas. Kodėl jis reikalingas?

Tai yra viena iš paprasčiausių procedūrų, kurios metu laboratorijos personalas atlieka išsamius tyrimus iš nedidelio kraujo kiekio.

Kraujo tyrimai padeda:

 • Įvertinti konkrečių organų – inkstų, kepenų, skydliaukės, širdies – funkciją.
 • Diagnozuoti ligas ir būkles: onkologines, AIDS, diabetą, anemiją ir daugumą kitų.
 • Įvertinti rizikos faktorius vystantis įvairioms ligoms, pvz., širdies.
 • Įvertina vartojamų vaistų poveikį organizmui.

Kraujo paėmimo procedūra yra populiari ir dažniausiai neskausminga. Dauguma kraujo tyrimų atliekami greitai, naudojant kraują, paimtą iš venos, arba kapiliarinį kraujo mėginį. Laboratorijoje naudojamas arba visas paimtas, arba specialiai paruoštas kraujas (iš jo atskirti ląstelių skysčiai – serumas arba plazma). Šie skysčiai naudojami nustatyti tam tikroms medžiagoms Jūsų kraujyje. Tačiau reikia prisiminti, kad vien kraujo tyrimas negali padėti diagnozuoti ligos ar kitos medicininės būklės. Kad kraujo tyrimas Jums būtų kuo naudingesnis, būtina kompetentingo gydytojo ar kito sveikatos priežiūros specialisto konsultacija, kurioje Jūsų kraujo tyrimo rezultatai būtų įvertinti teisingai pagal Jūsų simptomus, funkcinius rodiklius, ligos istoriją, gyvenimo būdą.

Kuo ypatingas asmens organizmo disbalanso tyrimas?

Iš plataus kraujo rodiklių spektro atliekamas organizmo disbalanso tyrimas. Jis išsamiai atskleidžia hormonų bei nervų sistemų pusiausvyros sutrikimus, kurie yra pirminė daugelio ligų bei blogos savijautos priežastis. Taip galima išsiaiškinti ne tik esamus sutrikimus, bet ir užkirsti kelią įvairioms ligoms ateityje.

Tam nustatyti atliekami ypač reti kraujo tyrimai – šarminės fosfotazės izofermentų elektroforezė bei osteokalcinas.

Kodėl kompleksinis – asmens organizmo disbalanso – kraujo tyrimas yra būtinas paciento būklei įvertinti? Standartiniai kompleksiniai tyrimai parodys tik, pvz., hormonų kiekį, bet jei norime matyti ir kaip jie veikia organizme, reikalingas būtent šis tyrimas, parodantis organizmo būklę ir jo veikimą. Tik taip galima rasti pirminę ligų priežastį. Todėl jis yra pranašesnis.

Kodėl pirkdamas šią programą privalau pirkti ir gydytojo konsultaciją? Programą sudaro 12–31 analitė (jų skaičius priklauso nuo pasirinktos organizmo disbalanso programos dydžio). Kraujo tyrimas yra tik viena Jūsų sveikatos būklės įvertinimo dalis. Visapusiam vaizdui apie sveikatos būklę, esančius sutrikimus ir rekomendacijas korekcijoms gauti būtina tai išmanančio gydytojo konsultacija, kuri įprastai trunka iki 2 valandų. Jos metu surenkama visa Jūsų ligos istorija (anamnezė), atliekama nuodugni apžiūra. Kartu su patentuota sistema, padedančia išskaičiuoti rodiklių indeksus, tai tampa papildoma informacija gydytojui vertinti Jūsų kraujo tyrimus.
Šią kompleksinę programą rekomenduojame rinktis žmonėms, kurie pirmiausia orientuoti išlaikyti gerą sveikatą, t. y. į prevenciją.

Tačiau dažnai žmogus linkęs ignoruoti pirmuosius kūno siunčiamus ligos simptomus. Ir kai kreipiasi į gydytoją, belieka konstatuoti įvairaus pobūdžio organizmo sutrikimus. Tokiu atveju ši programa Jums padės identifikuoti, iš kur kyla problema, ir bendradarbiaudami su gydytoju, galėsite imtis veiksmų, padėsiančių organizmui sveikti. Jei esate pasiryžęs pokyčiams ir turite drąsos prisiimti atsakomybę už savo sveikatą, ši kompleksinė programa yra tinkamas sprendimas Jums.

Kas yra endobiogenika?

Endobiogenika yra globalus sisteminis požiūris į žmogaus biologiją. Tai požiūris, kuris apima įvairius mokslo atradimus ir integruoja juos siekiant identifikuoti sveikatos problemos šaknį ir nukreipti gydymą būtent į tai, o ne į pasekmę, pvz., kaip išnaudoti informaciją, kurią mums gali suteikti hormonai.

Endobiogeninis požiūris – integralus požiūris. Pagal šią koncepciją žmogaus kūnas yra įvairių tarpusavyje susijusių ir darniai funkcionuojančių organų visuma. Šią sistemą reguliuoja ir valdo fiziologiniai mechanizmai. Sveikame organizme fiziologinės funkcijos veikia kaip viena harmoninga subalansuota sistema.

Endobiogenika – integratyvus klinikinis požiūris į mediciną ir pacientų gydymą bei prevenciją, kurio pagrindą sudaro inovatyvi biologinių mechanizmų modeliavimo sistema. Prioritetas – taikyti gydymo metodus, kurie tinka labiausiai, atsižvelgiant į konkretaus paciento fiziologiją, stengiantis sukelti kuo mažiau jatrogeninių komplikacijų. Siekis –atsižvelgti į kiekvieno konkretaus organizmo specifines savybes, tuo pačiu skatinant paties paciento aktyvų, atsakingą požiūrį į savo sveikatą.

Endobiogenika – tai gydymo strategija, kruopščiai apgalvota ir pritaikyta pagal paciento fiziologiją, nes jo negalavimas neatsiejamas nuo sveikatos veiksnių visumos.

Vadovaujantis šiuo integraliu požiūriu, pirmiausia siūloma atsižvelgti į kiekvieno asmens fiziologiją.

Daugiau informacijos galite rasti brošiūroje „Kas yra individualizuota medicina?“

Kuo ypatinga konsultacija pagal endobiogenikos principus?

Dar 1972 metais Prancūzijoje pradėtas gydytojo Christian Duraffourd darbas, kuris rėmėsi naujausiais to meto moksliniais ir klinikiniais tyrimais. Šio darbo rezultatas –integruotas požiūris į mediciną.

Yra trys vertinimo lygiai:

 • Apklausa. Renkama išsami paciento anamnezė, atkreipiamas dėmesys į asmenybės bruožus, gyvenimo įvykius ir faktorius, dėl kurių atsirado disbalansas.
 • Apžiūra. Pacientas kruopščiai ir detaliai apžiūrimas.
  Laboratoriniai tyrimai. Rezultatai vertinami pagal patentuotą vertinimo metodiką.
 • Vertinimo rezultatas – konkrečiam pacientui asmeniškai pritaikytas „personalizuotas“ gydymas.

Toks holistinis integruotas požiūris padeda suprasti, kad žmogaus organizmas yra sistema, kuriai vadovauja endokrininė sistema.

Ligos atsiradimas susijęs su tuo, kaip veikia neuroendokrininė sistema. Kaip tas veikimas pasireiškia įvairiais simptomais, sužinoma surinkus išsamią anamnezę. Fizinis ištyrimas atskleidžia, kaip neuroendokrininės sistemos veikla atsispindi paciento morfologijoje, judesiuose bei elgesyje.

Laboratorinių tyrimų rezultatai vertinami integracijos ir tarpusavio ryšių kontekste atkreipiant dėmesį į tai, kaip neuroendokrininė sistema paveikia kraujo elementų, fermentų ir kitų veikliųjų medžiagų gamybą, išskyrimą, mobilizaciją ir inaktyvaciją.

Visi trys lygiai darniai dera tarpusavyje ir sudaro vieningą visumą, ir yra neatsiejami.