Bendraklinikiniai tyrimai apima šlapimo ir išmatų mėginių ištyrimą.

Šlapimo tyrimas gali padėti įvertinti inkstų veiklą ir bendrą organizmo būklę, taip pat padėti nustatyti įvairius sutrikimus.

Pasiruošti šlapimo tyrimui reikėtų taip: surinkti šlapimą reiktų tik į tam skirtą vienkartinį indelį (kurį galite įsigyti vaistinėje). Šlapimo nereiktų rinkti į kitą, ypač jau kartą naudotą tarą (pvz.: stiklainį nuo maisto). Moterims šlapimo tirti nerekomenduojama menstruacijų metu. Prieš surenkant šlapimą tyrimui, reiktų nusiplauti rankas su muilu ir vandeniu, taip pat apiplauti lyties organus vandeniu, tačiau nenaudojant dezinfekcinių medžiagų. Prieš atliekant tyrimą, gydytojas turėtų nurodyti, ar reikalinga pirma šlapimo porcija, ar vidurinė. Prieš renkant mėginį, indelio iš vidaus liesti negalima, o paėmus mėginį, indelio kraštą iš išorės reiktų nuvalyti ir sandariai užsukti, bei parašyti ant indelio vardą, pavardę bei surinkimo laiką ir datą.

Koprologinis (išmatų) tyrimas padeda įvertinti virškinimo procesus, atrasti galimus virškinimo trakto susirgimus ar nustatyti parazitinius susirgimus.

Koprologiniam tyrimui pasiruošti reikėtų taip: išmatos surenkamos į tam skirtą vaistinėje įsigytą vienkartinį indėlį ir surenkamos tik tada, kai pacientas nėra vartojęs laisvinamųjų, klizmų, žvakučių ar kitų vaistų, taip pat bismuto ar bario preparatų. Išmatos mentele paimamos iš kelių vietų, jose neturi būti šlapimo. Tyrimui reikia apie 5-15 gramų mėginio. Ant indelio reiktų užrašyti vardą, pavardę, gimimo datą bei surinkimo datą. Jeigu į laboratoriją nevykstama iš karto, indelį reiktų įdėti į maišelį ir padėti į šaldytuvą, tačiau į laboratoriją būtina pristatyti per 24h.

Šlapimo tyrimų rezultatai paprastai gaunami tą pačią dieną, koprologinio tyrimo rezultatai – per 1-2 dienas.