Imunofermentiniai tyrimai dažniausiai padeda ištirti skydliaukės, kasos, lytinių ar antinksčių hormonų gamybą, liaukų veiklą, atrasti hormoninius sutrikimus, taip pat nustatyti, ar organizme nėra vitaminų B12, D3 ar folio rūgšties trūkumo.

Tai tyrimai, kuriais siekiama nustatyti ar kiekybiškai įvertinti konkrečią medžiagą, analitę kraujo ar kūno skysčio mėginyje, naudojant imunologinę antikūno ir antigeno reakciją. Šie tyrimai išmatuoja antikūnų ir antigenų kompleksų susidarymą bei aptinka juos indikatorine reakcija. Tai gali būti padaryta nusodinant imuninius kompleksus ir matuojant drumstumą ar šviesos sklaidą, ženklinant antikūną arba antigeną radioaktyvia žyma, fermentu, fluorescuojančia arba chemiliuminescencine molekule.

Imunofermentiniams kraujo tyrimams reiktų pasiruošti iš vakaro nevartojant alkoholio, ryte nevalgius ir negėrus, prieš kraujo pridavimą valandą ar dvi nerūkius. Taip pat nepatartina vartoti preparatų su biotinu (vitaminas B7), kadangi tai gali trukdyti naudojamam tyrimo metodui. Daugumos tyrimų rezultatai gaunami per 1-3 dienas. Kai kurie tyrimų rezultatai, tokie kaip insulinas, eritropoetinas, tiroksinas ir anti-Tg gaunami per 5 dienas.